Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

hasa dhe hysa..

Shko poshtë

hasa dhe hysa..

Mesazh nga princ of persia prej Mon Jun 28, 2010 10:47 am

Hasa dhe Hysa tek semafori..
ndizet drita e kuqe ne semafor,dhe hasa i thote hyses,
-shiko sa ngjyre e bukur..
ndizet e verdha dhe prap hasa,
-kjo qenka dhe me e bukur..
ndizet e gjelberta dhe hasa prap,
-kjo qenka me e bukura!!
presin pak ne semafor,dhe hapet serisht ngjyra e kuqe,dhe prap hasa hyses,
-hajde kalojme tashi,se e pame dhe i her kte ngjyren
avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: hasa dhe hysa..

Mesazh nga princ of persia prej Mon Jun 28, 2010 10:48 am

do te bete darsem Hasa dhe po medoheshte te thirte hysen dhe vendos qe nuk e thir ne darsem se ai me prish darsmen.
hyses i vjen inat pse mos ta thiren dhe shkon ne darsem dhe futet tek nji konak i vogel jo tek burrat,dhe thir izmetqarin dhe i thot:
thot me ben nji nder po pate mundesi?
izmetqari: PO
shko tek konaku i burrave dhe pyti ato cfar ngjyre i ka gjeli puplat mbrapa?
shkon izmetqari dhe ua thot, njini thote te zeza , njini te bardha .... u ben lamsh dhe plas sheri aty!
vjen Hasa dhe thot kush e beni izmetqarin kush e beri ket pytje? un thot ai, po kush ta tha? hysa
ah nanen e nanes si e thira si se thira prap ma prishi!
avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi