Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Këngëtarët shqiptarë kopjacë

Shko poshtë

Këngëtarët shqiptarë kopjacë

Mesazh nga Arjana prej Fri Aug 20, 2010 5:32 pmSi do të ishte muzika botërore sot pa Lady GaGa?! Padyshim do të kishte më pak komente për veshjet transgresive, deklaratat bombastike që vetëm ajo mund t’i bëjë.

Revolucioni GaGa çuditi botën mbarë, ndërsa në muzikën shqiptare ajo duket se po vjen në formën e saj më të keqe.

Mjafton t’u hedhim një sy klipeve të reja të dala së fundmi në tregun muzikor shqiptar dhe menjëherë do të kuptoni diferencat.

Ashtu sikurse Beyonce kishte një mision dhe vjen për ta kryer me një makinë, edhe Tuna shfaqet po kështu në fillim të klipit te ri Vibe.
avatar
Arjana
Homie
Homie

Numri i postimeve : 233
PIKE : 437
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 12/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Këngëtarët shqiptarë kopjacë

Mesazh nga Arjana prej Fri Aug 20, 2010 5:33 pm

avatar
Arjana
Homie
Homie

Numri i postimeve : 233
PIKE : 437
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 12/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Këngëtarët shqiptarë kopjacë

Mesazh nga Arjana prej Fri Aug 20, 2010 5:33 pm

Të mos mjaftonte kjo dy vajzat janë gjithë kohës në telefon me njëra-tjetrën sikundër edhe dy këngëtaret botërore. Por ndërsa përmendëm Lady Gaga, nuk ngelet pas në muzikën shqiptare edhe modeli Rihanna.

avatar
Arjana
Homie
Homie

Numri i postimeve : 233
PIKE : 437
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 12/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Këngëtarët shqiptarë kopjacë

Mesazh nga Arjana prej Fri Aug 20, 2010 5:33 pm

Kështu nëse shohim një foto të këngëtares Rihanna me një veshje të bardhë si rrjetë merimange në një nga koncertet e saj, në mënyrë identike atë na e sjell edhe këngëtarja e re Anxhelina Hadërgjonaj.

NUk mjafton kaq, pak kohe me pare ishte serish Dafina Zeqiri qe ka kopjoi Beyonce por edhe yjet tatu të Rihannas.

Nderkohe Adelina Ismajli më shumë se njëherë vjen në formën e këngëtares botërore, Madonna, kurse fenomeni Gaga kapi nje vite me pare dhe Rozana Radin./BalkanWeb/

avatar
Arjana
Homie
Homie

Numri i postimeve : 233
PIKE : 437
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 12/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Këngëtarët shqiptarë kopjacë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi