Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Si te ndryshoni Ip-n Statike

Shko poshtë

Si te ndryshoni Ip-n Statike

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 23, 2010 9:28 am

Per te filluar kete metode , ju duhet te keni nje lidhje direkte ne [b]MODEM , nese keni lidhje me router , atehere shkyqeni dhe lidheni drejte me Modemin tuaj .

1. E hapeni Command Prompt(CMD) me ane te RUN-it , duke shkuar ne START dhe RUN e keni aty direkt dhe ne RUN e shrkuani "cmd" pa thojza , dhe ju hapet CMD.

2. ne CMD shkruani "Ipconfig/all" pa thojza mos harroni , dhe ju dalin Ip tuaja momentale , pastaj shrkuani " Ipconfig/all " pa thpjza , dhe leni hapur , se dot ju vyj per ca pune .

3. Shkoni tek "Network Connections" e hapni nga Control Panel-i , dhe e klikoni me te djathten Local Area Connetcion dhe shkoni Properties .

4. Duke selektuar "Internet Protocol (TCP/IP)" klikoni butonin Properties .

5. Dot hapet nje dritare e re , ne TAB-in "General" , selektoni "Use the Following IP address" , ne opcionin"Ip Address" shkruani "10.0.0.1" dhe klikoni OK ne te dy dritaret.

6. Perseriteni hapin e 3-4 dhe ne TAB-in General shkoni "Automatically Assign Me an Ip Address" , dhe klikoni OK .

8.Shkoni prape ne CMD dhe shkruani "Ipconfig/all" , do te shihni se keni nje IP adrese te reje .

Pra kjo eshet e nevojshem , per te kaluar limitin 1 oresh ne RapidShare te trafikut , nese keni probleme me Free Downlloading .

Verejtje : Kjo funksionon nese keni IP statike.

pergaditur nga /CrackDB/
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi