Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Integro Driver-a ne CD te Windows-it

Shko poshtë

Integro Driver-a ne CD te Windows-it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 23, 2010 9:39 am

Pas disa kerkesave , bera perpjekje qe te shkruajn je tutorial rreth integrimit te drivera ne nje Windows(bootable) Installation CD/DVD .Konkretisht ne Windows XP pasi qe eshte ende sistem operativ me i perdorur .

Do te mundoehm qe te ju shpjgeoj thjeshte dhe lehte , si dhe pa gabime .

1. Hapi i pare qe duhet te beni eshte qe te merrni nje CD/DVD te windows XPs dhe te kopjoni te gjtiha filet qe ka ne CD ne kompjuterin tuaj , pra folderet ashtu siq jane .

2.S'dyti instaloni nLite , mund ta shkarkoni ketu.

3.Instaloni Setup-in e downloaduar dhe e hapeni nLite .

4.Duke shkuar me Browse gjeni filet e windows XPs se ku i keni ruajtur .

Pastaj klikoni OK .

JU shfaqet kjo :

Dhe klikoni NEXT

5. Perseri NEXT

6. I selektoni TASK-at sikur ne foto me poshte :

Dhe klikoni NEXT

7. Pastaj shkoni tek insert

Zgjedhni "Single driver"

Dhe klikoni "Open"

8. Selektoni driver-in sikur ne foto dhe klikoni OK

Tani keni mundesin qe te i zjgedhni tgjithe Mobile drivers , sepse ndodh qe te mos ju funksionoj edhe selektoni qe te gjitha qe te mos keni probleme .

9. Do te ju paraqitet keshtu diqka :

10. Ju pyet : Do you want to start the process?- dhe klikoni "YES"

11.Kur te perfundohet procesi klikoni NEXT

12. Nese CD/DVD RW i juaji nuk ka disk , futeni nje (me mire eshte CD) sepse DVD nuk ben .Do te thote te futeni nje CD te thate .Dhe klikoni butonin REFRESH

13.Pasi qe te klikoni butonin REFRESH , shkoni tek "Direct Burn" dhe zgjedhni shpejtesin me te vogel per te djegur , dhe klikoni "Burn" .MOs harroni ta slektoni edhe Verify(eshte mire)

Dhe klikoni YES

14. Prisni Pak ! LOL

15. Kur djegia dhe verifkimi te kene perfunduar klikoni ne NEXT

16. Kenaquni me CDn tuaj me drivera te juaj .

Dhe ne fund klikoni FINiSH
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi