Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Dorina Leka në Reality Show ‘X Factor’

Shko poshtë

Dorina Leka në Reality Show ‘X Factor’

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 30, 2010 12:37 pmDorina Leka është konkurrentja e parë shqiptare, e cila do të marrë pjesë në Reality Show “X Factor”, i rrjetit italian “Rai 2”, një format televiziv që vë në garë këngëtarët e rinj.

Lajmin e kanë bërë të ditur mediat e Triestes, ku artistja 24 vjeçare jeton prej vitesh.

“Një zë me ndjeshmëri të madhe që dridhet në ritmet e muzikës. Shpirti i rokut, shpirti i saj rebel dhe mosha e re, u morr fillimisht me skepticizëm…”, shkruan e përditshmja italiane “Il Piccolo” për artisten shqiptare.

Dorina Leka, 24 vjeç, ka sudiuar në Itali për pianoforte, por ka edhe një zë me ndjeshmëri të madhe. Ajo vjen në këtë edicion të katërt të “X Factor” si “gjetje” e Anna Tatangelos, një nga pjesëtaret e jurisë.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi