Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

EKONOMIA BOTERORE SHPJEGUAR ME ANE TE LOPEVE .....

Shko poshtë

EKONOMIA BOTERORE SHPJEGUAR ME ANE TE LOPEVE .....

Mesazh nga princ of persia prej Mon Jun 28, 2010 10:52 am

Ekonomia boterore ( shpjeguar me ane te lopeve )
SOCIALIZMI -Ju keni 2 lope dhe 1 ia jepni komshiut
KOMUNIZMI-Ju keni 2 lope, qeveria jua merr te dyja dhe ju jep pak qumesht
FASHIZMI-Ju keni 2 lope, qeveria jua merr te dyja dhe ju shet pak qumesht
NAZIZMI-Ju keni 2 lope, qeveria jua merr te dyja dhe ju vret.
BUROKRACIA-Ju keni 2 lope, qeveria jua merr, vret njeren, tjetren e mjel dhe qumeshtin e derdh.
SHOQERI AMERIKANE-Keni 2 lope, shisni 1 dhe detyroni tjetren te beje qumesht sa per 4.
SHOQERI FRANCEZE-Keni 2 lope, beni greve se doni 3.
SHOQERI JAPONEZE-Keni 2 lope, i dezinjoni ato te vogla sa 1/10 e lopes normale dhe qe bejne 20 here me shume qumesht sesa lopa normale.
SHOQERI GJERMANE-Keni 2 lope, i ushqeni sa per 20 , ato rrojne 100 vjet .
SHOQERI ITALIANE -Keni 2 lope por nuk dini ku i keni.
SHOQERI RUSE-Keni 2 lope, i numeroni dhe ju dalin 5, i numeroni perseri dhe dalin 2, pastaj ndaloni numerimin dhe pini nje gote vodka.
SHOQERI ZVICERIANE-Keni 5000 lope, po asnje s’ju takon, i jepni me qera.
SHOQERI KINEZE-Keni 2 lope dhe 300 njerez per t’i mjele.
SHOQERI ANGLEZE -Keni 2 lope, te dyja jane te cmendura.
avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi