Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ghetto - Jet E Hidhun

Shko poshtë

Ghetto - Jet E Hidhun

Mesazh nga No.i.d prej Tue Aug 31, 2010 9:01 pm

Teksti i kenges:Kur i Vogel Jom kon GJith Kom nejt i Vetmum
Shum sene po ndryshojn PO kejt Krizat na Kaplun
N'mene 2 Mendime Qysh mi dal ball Ksaj krize
FMinija Jem e Vogel LLoj i ksaj REPRIZE
Kom Rezonanca per me Ardh te Aleanca
Nket Jet Du me Ndryshu qaty ku skom Shanca
Qaty Ku mjipet rasti Eh un se shfrytzoj
qaty K'u e kOm rrethin po un sen s'realizoj
Mperkrah veq errsira qe nuk sheh mo sen
Qdo e keqe qe vjen te un i kom lon ven
Ku i jap rast qdo seni perpara veq mem dal
ku qdo sen i mir a i Keq e pres me jet tem mu perball.
Jom Kon viktim Per shum qka Qe ky sen nuk durohet
Nuk shkon GJith Tu Hjek Ky fillim a mbarohet
1 Onderr a m'plotsohet qe e Kom prit kejt jeten
Shum shpresa nmen eh gjith mes tu e rrejt veten

Refreni 2x

Du me gjet Vullnet me jetu Ket jet
PO spo kom Shanc I njejti du me met
Kom Jetu Shum KRiza qe Shtir mi Mendu
Un e Kom Honger Lutna ti mos me Deshtu

reptura 2
spo bessoj mo sen t'verteten n'zemer pe maj
jom besnik i vetvetes kerkon me fjal spe vraj
po foli realitet per senet qe i kom jetu
ti ec veq perpara mos u nal tum kqyr mu
shkollen du me lon se muziken e kom n'gjak
ja ngula vettit keq e spo muj mu kthy mo prap
bessoj se kto fjal kerkon n'zemer se preken
kjo o jeta jem qe imagjinatat moti deken
I boj pytje vetes pse UN Sjom si tjert
Skamja tlen vet n'ket jet sdi a e keni vrejt
Kom gjet Hapsir mi kallxu senet n'mnyra mat gjona
U shfryta n'tekst e N'bit per gabimet qe i bona
E kom RRethinen me Plot sene pO zemren e kom zbrazt
jeta mere krejt Kahje tjeter vetem per 1 qast
at'her kur fryma ndalon heshtja na Kaplon
diten Mat gat t'jetes se kom prit qe dashnia ma bon.

Refreni 2x

Du me gjet Vullnet me jetu Ket jet
PO spo kom Shanc I njejti du me met
Kom Jetu Shum KRiza qe Shtir mi Mendu
Un e Kom Honger Lutna ti mos me Deshtu

Reptura 3

Perveq 1 none e 1 babe qe ju kallet shpirti per ty
beesoj veq atyne njerzve qe ta thojn t'keqen n'sy
athu a bohet mir, ky qiell najher a qelet
kjo vransir mbi kry najher athu a kthjellet
kurgjo spo ec perpara sen spo ka prej kti veni
udhkryqi jetes tem erdh kallxom ku o problemi
a nashti un jom lodh e spo muj mi kuptu senet
a nashti jom budall se budalla shum permenet
familjen e kom n'krah per tjer nuk kom nevoj
geti met qysh dush gjall se kom teper provoj
jetoj per egzistenc qet sen deshta me cek
veq kur ti kom durt lidh se ndryshe smun mem prek
jav di per ner atyne qe deren tash ma qelen
m'dhan vullnet per muzik se rrugt gati u mshelen
ishalla zoti jau kthen e ju prin gjith e mara
m'dhat shum kurajo per me vazdhu perpara.

TEXTI : GHETTO !!3
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi