Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Nastradini dhe djali qe theu qypin me uje

Shko poshtë

Nastradini dhe djali qe theu qypin me uje

Mesazh nga princ of persia prej Mon Jun 28, 2010 10:56 am

Na ishte nastradini dhe sa her qe i thonte djalit shko e mbush uje tek burimi i jepte edhe nje shuplake mbas veshi. E pyet nje dite komshiu pse Nastradin e qellon cunin sa her qe e dergon te mbush uje. Epo i thote Nastradini qe te kete kujdes te mos e thyej enen e ujit prej balte me mire i bie se i them me goje.


Njeri po nisej per ne qytet dhe mblidhen fshataret dhe i thone me sill kete e me sill ate mire i thote ky ja u sjell une po mi shenoni ne leter se i harroj. Te gjithe i dhane shenimet se cfare donin por vetem njeri i dha leter dhe i kish futur dhe ca pare brenda.
Iku ky ne qetet dhe u kthye ne darke u mblodhen fshataret dhe kerkonin gjerat e tyre por ky nuk kishte sjellur asgje vetem gjen e atij qe i dha paret.
Fshataret te merzitur i thone po pse nuk na i solle gjerat qe te porositem, shikoni u thote ky atje ne qytet po bente nje kohe e keqe dhe po fryente nje ere e forte dhe kur i nxora une letrat qe kishin porosite qe me dhate mi mori era, po u hodh njeri nga ata fshataret e tha te atij qe te dha paret ja solle ti dhe neve jo, po ja i thote ky siper letres se tij vura parat qe me dha dhe nuk e mori era letren e tij te tjrat te gjitha i mori era.
Fshataret iken kokeulur duke kuptuar qe duhet ti kishin dhene parat me perpara, prandj po porosite njeri per dicka jepja paret se edhe porosine tende e merr era.
avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi