Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

SEKSI NE KOSOVE! POEZI HUMORISTIKE

Shko poshtë

SEKSI NE KOSOVE! POEZI HUMORISTIKE

Mesazh nga No.i.d prej Fri Sep 03, 2010 9:03 pm

A duhet ta kuptojme seksin si kulture?
Tani eshte nevoja me tepere se kurre

Tani eshte rasti ti tregojm botes
Sa e don seksin populli i Kosoves
...
Per shqiptaret eshte prioritet
Ta kenee « afer veq gruan e vet

Por kjo i ka disa perjashtime
Se ka disa njerze qe jetojne per t'shtime

Ja p.sh. nje shok i imi Qazim Hajdari
Shkon me grate tjera kur ti qohet kari

Ai eshte I iquditshum ne jete
I preferon kembet qe rruhen me zhilet
Njeher here te poshtedy here perpjet

E martuan kur ishte i ri, pa dashuri
Me nje femer qe ishte ende axhamij
Me tu afruar dita e marteses
Qazim Hajdari i dha detyr vetvetes
I shtrir ne mes krevetit
Mendonte ne humbjen e virgjinitetit
E priste nje pune shume e madhe
Ishte i ri per at punen e grave
Kur i erdhi momenti kritik
Dy here i tha baba: Qazim bir mos na ik
Mos ma korit ftyren bir
Nuk ki pse mu tut edhe n'koft nusja e shtrir
Dhe Qazim Hajdari si trim shqiptari
E qeli deren e nuses i pari
Ajo qendronte e ulur ne shtrat
E priste Qazimin qe e kishte fat
Me pike t'zorit Qazimi po kesh
Kishe si pahiri ja nisi me u desh
Deshu oj nuse mos t'koftI zi moti
Po du me t'pa qysh t'ka fal zoti
Porsa e pa nusen cullak e te shtrir
Qazimin e rroki sikleti e ja nisi me u dridh
Kishte ardhur qasti ma i veshtir
Ishte koha si duket me ja nis
por me ja than do fjal t'dashnis
Ja nisi Qaza me filozofu
Lang pej goje tu i shku
Zemrat po na ngjiten si dy bagla t'nxehta
edhe s'kan me na u q'kap sa t'osht e gjate jeta
Une si llokum e ti sikur sheqer
Jena t'ri e jem pa sherr
Kur ja nisi me t'vertet
Qazimi shkoj ne tjeter jete
nje knaqesi fantastike
I vinte nga pozita klasike
Kur I erdh dakiki me kry
Qazimi nuk pa ma sen me sy
Po du me bitis, po du me bitis
Bertitke ai me za sikur te femis
edhe e vetke me za qka po don me t'ble oj gru
Mos ta nin kallxom veq mu
O po m'sillet bre krejt tavani
Po lezet po m'vjen mas m'rami
Prej sikletit prej marakut
Don me m'ra krejt leshi i barkut
Ooooo a ka pak uj bunarit
Mu ter goja e mu kall kari
Pasha kryet e halles raze
Lezet ma t'madh kurr s'kom pas
Po i thot nusja lum Qazimi
Si n'loqke t'zemres pare m'hini
Qazo biren mos ma huq
Se m'i qite dy syt duq
Nga kjo nate e paharruar
Qazimi shume na ka ndyshuar
E ka qel nje firme biznisi
I shkojn n'zyre miss pas missi
sa per pare s'hjek se ka boll
na Rrnoft firma« "Qazimi petrol"
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi