Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Reperi akuza kantautorit dhe West Side Family

Shko poshtë

Reperi akuza kantautorit dhe West Side Family

Mesazh nga No.i.d prej Fri Sep 03, 2010 9:12 pmSot janë në dy kahe të kundërt, ndërsa vetëm një vit më parë ecnin mbi të njëjtën rrugë.

Rebeli Big Basta nuk do njeri mbi kokë. Fillimisht këtë e demonstroi kur menaxhohej nga Dr. Flori e Produkt 28 (Studio Style), apo Ervin Gonxhaj (Immortal Records) e së fundmi nga Flori Mumajesi (NRG Records). Alibija e prishjes së marrëdhënieve me menaxherët ishte pikërisht mosnxjerrja e albumit në kohë prej tyre.

Këtë e ka pohuar vetë reperi, sidomos pas ndarjes së fundit dhe të përfolur prej tij me Flori Mumajesin, me të cilin kishte disa bashkëpunime. Por këtë herë indinjata e Gerald Xharit të njohur nga të gjithë me emrin muzikor Big Basta i kishte kaluar caqet.

Aq sa ai vetë doli në disa të përjavshme për të komentuar ndarjen e tij me Florin e për të thënë gjithë zhgënjimet e tij, ku sigurisht çështja e albumit ishte argumenti kryesor.

Edhe sot e kësaj dite mëria e tij vazhdon. Pak muaj më parë madje ai u dedikoi edhe një këngë ish-menaxherëve të tij, ku ndërsa i bënte qejfin vetes nuk stepej të fliste kundër \”West Side Family\” e Flor Mumajesit.

Por të mos mjaftonte kjo këtu përfshin edhe këngëtaren Elvana Gjata. Kënga \”Historia ime\”, tekstin e së cilës e keni më poshtë rrëfen nisjen e karrierës së tij por edhe mënyrën sesi e paskëshin \”përdorur\” të gjithë. (shkeputur nga, Bluetooth)
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi