Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Cigaret elektronike, shpetim per duhanxhinjte

Shko poshtë

Cigaret elektronike, shpetim per duhanxhinjte

Mesazh nga No.i.d prej Fri Sep 03, 2010 9:19 pm

Shpetoni mushkerite dhe kenaquni me cigare te pademshme per mjedis, ku dhe kur te doni, pa marre parasysh ndalesat. Cigaret elektronike permbajne krejt çka nevojitet, nikotine dhe shije duhani, ndersa nuk bejne dem. Ne disa vite te fundit ndalimi i duhanit ne vendet publike eshte çdo dite e me i shpeshte neper bote. Nuk lejohet te konsumohet ne bare, klube e restorante. Duhanpiresit pasionante veshtire qe do te heqin dore nga ky ves, prandaj shumekush ka nisur kerkimin per diçka, qe do te mund te zevendesonte thithjen e tymit te dendur nga shkopi i nikotines.

Lajmi i fundit, gjithsesi eshte shume interesant, pirje digjitale e duhanit, respektivisht cigare digjitale. Me ndihmen e ketij zbulimi, te varurit madje mund te marrin dozen e nevojshme te nikotines, pa lende kimike te demshme, pa permbajtje toksike dhe helme qe shkaktojne kancer. Perveç kesaj, keto cigare elektronike, respektivisht digjitale, mund te ndizen ne vende publike pa frike nga denimi, sepse me to nuk helmoni askend rreth jush. Crown7 eshte nje prej produkteve te tilla. Tubi i stilizuar ne forme te epruvetes, ne vete ka edhe mbushje e bateri. Ne mbushje gjendet uji, propilen glikoli, nikotina dhe shija e duhanit.

Nje mbushje e ketille eshte e barabarte me dy pako cigare. Edhe pse vet produkti eshte relativisht i shtrenjte, mbushjet jane me ekonomike sesa vete cigaret. Perveç kesaj, Crown7 vjen ne tri dizajne te ndryshme – cigare, cigarillo dhe llulle. Kjo forme e pirjes se duhanit, shfrytezuesit i furnizon me nikotinen e duhur dhe nuk e ndot mjedisin, leshon vetem gazra te parrezikshme, nuk le aroma te pakendshme ne rroba dhe nuk demton personat qe jane afer. Edhe nje produkt tjeter i ngjashem eshte Vapir, i cili thene me pak fjale, nuk djeg bimen, respektivisht duhanin, por e ben ate te avulloje. Ne kete menyre duhanpiresi mund te thithe nikotinen nga duhani, por pa e thithur tymin e demshem. Qe te dyja nga keto produkte, si dhe sigurisht nje varg te tjerash qe do te paraqiten ne treg, u mundesojne duhanxhinjve qe pa ndonje pengese te kenaqen ne nikotine dhe tym per “sherr apo hajer” te vetin.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi