Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Shpiket telefoni qe tregon nivelin e kolesterolit

Shko poshtë

Shpiket telefoni qe tregon nivelin e kolesterolit

Mesazh nga No.i.d prej Fri Sep 03, 2010 9:20 pm


Japonezet kane shpikur nje telefon te ri qe mund te informoje personin qe e mban per nivelin e kalorive dhe kolesterolit qe ai ka konsumuar gjate nje vakti. Nese vertet e keni tepruar me yndyrna atehere telefoni NTT Do Co Mo mund t’ju tregoje qarte se duhet te merrni masa per t’i djegur ato nepermjet stervitjes. Jo vetem kaq, por çudia japoneze e rradhes arrin te nuhase edhe aromat e pakendshme, sidomos kur keni konsumuar hudher.

Telefoni i ri japonez pervecse mund te kryeje me se miri qellimet paresore siç eshte komunikimi, arrin te mase edhe pulsin.

Nje biznesmen japonez u shpreh se ne fillim ishte skeptik ne lidhje me prodhimin e ri te telefonise celulare, por me pas kishte kuptuar se aparati mund ta informonte mjaft mire se cila do te ishte menyra me e mire per te qendruar ne forme te shendetshme.

Kompania prodhuese deshiron qe telefonat te shiten me se shumti tek ata persona qe vuajne nga mbipesha dhe biznesmenet te cilet nuk kane kohe te mjaftueshme per te shkuar ne nje klinike per t’u informuar rreth sasise se kolesterolit qe kane konsumuar gjate dites. Per momentin, kompania nuk ka vendosur ende nje cmim per telefonin e ri, por duket se ai nuk do te jete aspak I lire.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi