Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Apple prezanton iPod Touch

Shko poshtë

Apple prezanton iPod Touch

Mesazh nga No.i.d prej Fri Sep 03, 2010 9:21 pm

E reja fundit e iPod perkon ne ngjashmeri me linjen e famshme iPhone: lexuesi (player) quhet iPod Touch, eshte vetem 8 mm i trash dhe i pajisur me nje display sensibel ndaj prekjes (touch screen) qe mundeson konsultimin neper funksionet e lexuesit (player) dhe ka te montuar nje antene Wi-Fi qe mundeson lundrimin me ane te shfletuesit (browser) Safari. Lexuesi (player) eshte ne dy versione: me 8 Gb memorie (299 Euro) dhe 16 Gb memorie (399 Euro).

Persa i perket versioneve iPod tradicional, ne modelet e reja tashme te quajtur “Classic” do te kene memorie me te madhe per te shpetuar materiale. Ne to, do te montohen HD me madhesi 80 Gb (249 Euro) dhe 160 Gb (349 Euro).

Kurse modeli “Nano” do te kete nje ekran (2 polc) me te madhe dhe me nje rezolucion qe do te arrij (320×240 pixel).

Kurse modelit me te vogel te familjes, iPod Shuffle, i eshte bere nje riperteritje (Restyling) e ngjyrave duke i shtuar listes te kuqen, jeshilen dhe manushaqen.

Ne fund fare, Jobs prezantoi dhe nje version te jukebox te Apple i quajtur “iTunes Wi-Fi Music Store” i pershtatur per blerjen e kengeve nepermjet iPod.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi