Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Sony nxjerr ne treg versionin e ri te Blu-ray

Shko poshtë

Sony nxjerr ne treg versionin e ri te Blu-ray

Mesazh nga No.i.d prej Fri Sep 03, 2010 9:22 pm


Tokio (Japoni): Perplasja midis dy formateve te qartesise se larte (high definition HD) behet akoma me e ndezur. Pas kalimit te Paramount nen formatin e HD-DVD te Toshibes, Sony pergjigjet duke nxjerr ne tregun japonez nje seri te re shkruesish (burning) Blu-ray, i pajtueshem me disqet BD-R/RE me shtres te dyfishte (dual layer). Keto paisje ofrojne nje mundesi memorizimi prej 50 Gb, qe te lejon te regjistrosh deri ne 16 ore filma te qartesise se larte (high definition HD).

Ky model i serise se re, do te kete ne perberjen e tij nje memorie (HD) prej 500 Gb dhe do te shitet perafersisht me nje cmim prej 1.200 Euro-sh. Kjo seri e re shkruesish (burning) do vij edhe ne tregun Europian, por jo me pare se 2008.
Shenim: Blu-ray dhe HD-DVD, jane formatet e reja qe do ti zene vendin ne te ardhemen DVD-se qe kemi perdorur deri tani.
Per me teper informacion mund te vizitoni sitin e Sony-t www.sony.com dhe www.blu-ray.com
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi