Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

General Motors: kemi pesuar humbje prej 15.5 miliard dollaresh

Shko poshtë

General Motors: kemi pesuar humbje prej 15.5 miliard dollaresh

Mesazh nga No.i.d prej Fri Sep 03, 2010 9:23 pm

Prodhuesi amerikan i automobileve, General Motors, ka njoftuar se ka pesuar humbje te medha ne tremujorin e dyte te ketij viti. Kompania ka raportuar se gjate kesaj periudhe kohore ka humbur 15.5 milirade dollare . Drejtuesit e kesaj kompanie thane se kjo kishte ardhur nga renia e numrit te shitjeve te makinave si dhe nga zbatimi i nje plani gjigand ristrukturimi.Kjo eshte humbja e trete me e madhe gjate nje tremujori per prodhuesin me te madh amerikan te makinave.Ketu perfshihen edhe nente miliarde dollaret ne kuadrin e procesit te ristrukturimit te kompanise, si dhe kostoja e largimit nga puna te 16 mije punonjesve.Gjate ketij tremujori shitjet e makinave te kompanise General Motors rane me nje te pesten.Klientet duket se po kerkojne mjete qe perdorin me pak karburant.Nderkohe Departamenti i Punes ne Shtetet e Bashkuara njoftoi se 51 mije vete humben vendet e punes ne korrik, duke e çuar papunesine ne 5.7%. Kjo eshte shifra me e larte e papunesise ne Shtetet e Bashkuara qe prej kater vjetesh.

Burimi: Balkanweb
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi