Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Nastradini dhe komshija qe korkonte kazanin

Shko poshtë

Nastradini dhe komshija qe korkonte kazanin

Mesazh nga princ of persia prej Mon Jun 28, 2010 10:57 am

Nje her Nastradini martonte djalin dhe dergon gruan te merre kazanin te komshija se do bente pilaf.
Mbaron dasma dhe ja kthen Nastradini kazanin po gabimisht kishte harruar brenda kazanit nje tengjere te vogel. Kerkon Nastradini per tengjeren dhe spo e gjen dot dhe i thote gruas ku eshte tengjerja me duket se e kemi harruar ne kazan, epo mire se na e kthen ai po prit nje dite e prit dy komshiu spo e kthente tengjeren.
Dergon gruan Nastradini ta marre tengjeren dhe komshiu nuk ja jep por i thote me te qeshur une e kisha kazanin shtatzene dhe tengjeren e polli kazani ne kohen qe e kishe ti.
Nastradini nuk u merzit fare mbas pak kohe e dergon prape gruan te marre kazanin borxh ja jep komshiu dhe Nastradini nuk ja jep me kazanin.
Komshiu vjen dhe e kerkon Nastradini i thote per zotin qe kazani jot ka vdekur, po si vdes kazani? thote komshiu epo heren e pare ishte shtatezene dhe polli nje tengjere heren e dyte ishte shume i semure dhe vdic, keshtu qe Nastradini doli prape i fituar.
avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi