Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Siemens pergatitet te braktis kompanine Fujitsu-Siemens

Shko poshtë

Siemens pergatitet te braktis kompanine Fujitsu-Siemens

Mesazh nga No.i.d prej Fri Sep 03, 2010 9:24 pm


Kompania elektronike gjermane Siemens është duke u përgatitur për të braktisur kompaninë e përbashkët me prodhuesin japonez Fujitsu e cila merret me prodhimin e kompjuterëve, shkruan gazeta amerikane, Wall Street Journal - WSJ.

Fujitsu-Siemens, i cili është bërë prodhuesi më i madh evropian i kompjuterëve, është themeluar nga gjermanët dhe japonezët para nëntë vitesh dhe secili prej tyre është pronar i 50 për qind të kompanisë.

Kompania, megjithatë, e përballur me rritjen e egër të çmimeve në sektorin e vet, është dashur që në mars të heq dorë nga qëllimet financiare për këtë vit.

Kryetari i Siemens Peter Löscher, i cili është ngarkuar me këtë pozitë diç më shumë se një vit, asnjëherë nuk i ka fshehur pakënaqësitë me rezultatet afariste të Fujitsu-Siemens.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi