Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Edhe Google ne shenje te Lojerave Olimpike

Shko poshtë

Edhe Google ne shenje te Lojerave Olimpike

Mesazh nga No.i.d prej Fri Sep 03, 2010 9:25 pm

Për dallim nga kompanitë tjera botërore, të cilat është dashur të paguajnë ‘majmë’ për përdorimin e simboleve olimpike, Google këtë e bën pa pagesë, derisa organizatorët e Lojërave Olimpike në Pekin, madje thonë se janë krenar që makina më e madhe e kërkimit të internetit në botë ua kë bërë këtë nder, njoftojnë agjencitë.

Në faqen kryesore të Google një dele dje ka vozitur biçikletën rrotat e së cilës e kanë përbërë dy shkronjat O të Googlet, derisa sot miu i vogël tenton të ngritë pesha me këto dy shkronja.

Shfrytëzimi i simboleve olimpike, përndryshe, zyrtarisht, është i rezervuar vetëm për sponsorët e Lojërave, të cilët paguajnë miliona dollarë për të drejtën ekskluzive për t’i përdorur ato, ka njoftuar agjencia gjermane e lajmeve DPA.

Burimi: Telegrafi
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi