Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Rekordi, do skuqë patate për 83 orë

Shko poshtë

Rekordi, do skuqë patate për 83 orë

Mesazh nga Linddt prej Sat Sep 04, 2010 9:22 pmNë botë thyhen gjithëfarëlloj rekordesh me qëllim për t’u bërë njerëzit më të famshëm.

Kësaj radhe pronari i një dyqani prodhimesh të skuqura i ka vënë detyrë vetes që të skuqë patate për 83 ore rresht me qëllim që të thyejë rekordin e një britaniku në vitin 1887 që bëri këtë veprim për 72 orë pa ndërprerje.

Pronari i dyqanit, belgu Chris Verschueren, 52 vjec i është futur punës dhe pushon vetëm 5 minuta cdo orë për të qenë i freskët.

Gjysma e të ardhurave nga fitimet do të shkojë për një spital fëmijësh.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi