Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Kinë, gjobë për fëmijët jashtë martese

Shko poshtë

Kinë, gjobë për fëmijët jashtë martese

Mesazh nga Linddt prej Sat Sep 04, 2010 9:22 pmKohë të vështira për lindjet jashtëmartesore në Kinë: fajtorët do të dënohen me një gjobë që shkon deri në 28 mijë euro.


Masa parashikohet në rregulloren e fundit të nxjerrë nga komisioni për planifikimin familjar të Chongqing.

Gjoba llogaritet në bazë të të ardhurave mesatare vjetore që në 2009-n është fiksuar 1600 euro.

Probleme edhe për çiftet e pamartuara që lindin një fëmijë: autoritetet e Chongqing kanë vendosur se duhet të paguajnë një gjobë prej 700 eurosh.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi