Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pica më e gjatë në botë gatuhet nga Polakët

Shko poshtë

Pica më e gjatë në botë gatuhet nga Polakët

Mesazh nga Linddt prej Sat Sep 04, 2010 9:24 pmPolakët kanë vendosur të bëjnë picën më të gjatë në botë. Aktualisht, pica më e gjatë nuk është as 500 metra, ndërsa polakët ambiciozë i vunë vetit qëllimin që ta bëjnë 1 000 metra.

Banorët e qytetit Krakow vendosën të thyejnë rekordin botëror, duke bërë picën më të gjatë në botë.

Rekordi aktual është 407 metra, transmetojnë mediet britanike.

Guinness akoma nuk ka konfirmuar nëse kanë arritur këtë synim.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi