Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Burri, Gruaja, Gomari dhe specat djegs

Shko poshtë

Burri, Gruaja, Gomari dhe specat djegs

Mesazh nga princ of persia prej Mon Jun 28, 2010 10:59 am

Nje fshatar mori gruan dhe gomarin dhe shkoj ne qytet te shiste perime, e mire vjen darka dhe i tepruan ca perime po nuk rrinin dot me se do ktheheshin ne fshat se e kishin nja dy ore larg fshatin nga qyteti.
Nisen per ne shpi dhe aty nga mesi i rruges gomari ndaloj dhe nuk levizte as para e as mbrapa shty e rihe gomarin ky fshatari hic fare gomari kish ngulur me nje vend e nuk levizte. I thote gruas hec ti perpara se te ze rruges e mire po mundohesh ne ate te tijen ky e aty kalon nje fshatar tjeter, he i thote cfarehalli ke, po ja i thote ky gomari nuk po ecen. Po cfare ke aty me kan tepruar ca speca djegs, po a di cfare merre nje spec e futja gomarit nga mbrapa , e mire e mori specin ky dhe ja futi gomarit nga mbrapa gomari me te katra ja mbathi dhe ky me vrap mbas gomarit, mbas pak e zene gruan qe po ecte avash rruges. Prisni mua i thote gruaja " grua merr nje spec e fute mbrapa dhe ti ne dac me u pa ndinje her me mua"
avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi