Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Rovena Stefa, sezoni i dështuar dhe “zhvatja” e kosovarëve

Shko poshtë

Rovena Stefa, sezoni i dështuar dhe “zhvatja” e kosovarëve

Mesazh nga Linddt prej Thu Sep 09, 2010 7:15 amKrejt rastësisht në Durrës në fundjavën e kaluar, pikërisht më datën 29 Gusht, kur këngëtarja shqiptare Rovena Stefa organizonte shown e fundit të saj të mbylljes së sezonit veror të këtij viti, duke përshëndetur kosovarët nga Peja, Gjakova, Prishtina, Prizreni… e duke kënduar vetë Rovena, në klubin e saj, live për të gjithë ata që do të linin pushimet. E ta merrte mendja, se për një këngëtare si Rovena, klubi do të ishte mbushur plot me njerëz.
Por sa hyje te një portë e sajuar, ku të priste e motra e Rovenës, të shfaqej një vend gjigand, me postera të Rovenës gjithandej, por që gjithë e gjithë brenda klubit, ishin vetëm nja 20 a 30 vetë. Epo ndoshta me kohën do të vinin, dhe ky ishte mendimi i parë që të vinte në mend.
Rovena këndonte e këndonte pa pushim, këngë nga Shqipëria e këngë nga Kosova, por askush nuk dukej te porta. Dhe me vete pyet se pse. Por sa përfundon birrën e parë, kërkon faturën: e c’të shohësh, një birrë te klubi i Rovenës kushton jo pak, por plot 7000 lekë, dhe bëhej fjalë për të njëjtën birrë që me shumicë e gjen vetëm 700 lekë të vjetra.
Sigurisht, dikush do të thotë se është lokali i saj, zgjedhje e këngëtares, dhe kush do ta dëgjojë live duke kënduar, do të duhet të pranonte edhe çmimet e kripura të klubit. Por njerëzit, që sot nuk janë “budallenj” e kishin bërë zgjedhjen e tyre. (Bluetooth)
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi