Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Etna - Stilin Ok

Shko poshtë

Etna - Stilin Ok

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 6:50 pm

Teksti i kenges:

Maksi:

E kthej une qafen gati mu perdredh ey
Mnyren qysh me nal sdi ku ta gjej
Rruges kah ec syn po ec kejt me iksa
Ndalu, t'lutem, qe meri njo 2 qipsa

Ups m'preke n'zemer je goxha femer
T'lutem a po mthu syn qysh e ki qat emer
Pshhht zemer mos um fol ma shum
Kjo zemra jem u qart do me bo bumm

Nalu knena kqyrum mu ne sy
Shikimi jot vezullus mjep mu aftsi
Me t'hy ma shum nzemer, e verteta po flet
Qdo fjal qe thom pamja jote flet vet

Refren

Rrugës ka ec stilin ok eki
Hiq nuk e ndrroj menën nëse un bona me ty
Edhe era um pëlqen ti kur um afrohesh
E veqant me stil prej tjerave dallohesh

2-Rim

Stilin qysh e ki edi-edij e ki per veti
Qy qysh po kqyr ka po ec ti ton mileti
Mos um thuj ik tanena vet pom provokon
Edhe u nese un largona zemra jeme po tdon

Ngo ta du une llakin me thoj njesoj
Edhe gishtat ne dur me ngjyra jo nilloj
T'qoj une n'deti apo t'bertet mami
Babi t'rreh, tani, bohet nami

Ngo syn ngo , se boj un hajgare
Ngo se une di je qik lozonjare
Ashiqare po ta thom se je shum ka m'pelqen
Krejt i kisha dhonun veq me ty un mu konen

Refren

Rrugës ka ec stilin ok eki
Hiq nuk e ndrroj menën nëse un bona me ty
Edhe era um pëlqen ti kur um afrohesh
E veqant me stil prej tjerave dallohesh

Pim-V

Pjesa permas pom shpon si kompas
N'zemer pom therr kur per to une po flas
Je vesh shum cool, djeg si duhani n'llull
Po u me ta prek amo bash dul ku dul

Full e kompletume e lisencume
Per bukuri je e tejkalume
Sdi qysh me thon me stil je e ron
Tonve p'iu pelqen amo memu ki mu kon

Sdu me ta fal jo as 1 dakik
Tik tak, tak tik ec me mu ti qik
Un jom qai tipi qe ti ki me dasht
Thasht Zoti me mu ti ki mu kon bashk

Refren

Rrugës ka ec stilin ok eki
Hiq nuk e ndrroj menën nëse un bona me ty
Edhe era um pëlqen ti kur um afrohesh
E veqant me stil prej tjerave dallohesh
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi