Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Canon thyen rekodrin duke shitur 100 milione aparate digitale

Shko poshtë

Canon thyen rekodrin duke shitur 100 milione aparate digitale

Mesazh nga C.r.b.n prej Sat Sep 11, 2010 12:21 pm

Kompania elektronike japoneze Canon, prodhuesi më i madh i fotoaparateve digjitale në botë, ka njoftuar sot se për 12 vjet ka shitur mbi 100 milionë pajisje të tilla në mbarë botën.

Kjo shitje e madhe para së gjithash është pasojë e popullaritetit të jashtëzakonshëm të serisë IXY, por edhe modeleve të tjera, si në tregun vendas ashtu dhe të huaj, e posaçërisht në tregjet me zhvillim të përnjëhershëm, siç ai është rus dhe kinez, ka njoftuar agjencia Kyodo.

Canon ka hedhur në treg aparatin e parë kompakt digjital Powershot në muajin korrik të vitit 1996, derisa rritjen më gjigante e ka shënuar në vitin 2000, kur ka filluar të shitet modeli i parë i serisë së fototoparateve IXY, me shtëpizë kompakte dhe dizajn modern.

Falë shitjes së shkëlqyeshme të aparateve kompakte digjitale, por edhe aparateve reflekse digjitale me një thjerrëz, kompania Canon – e cila prodhon edhe fotokopje e printerë, ka shënuar neto profit rekord në vitin fiskal 2007, për të tetin vit radhazi.
avatar
C.r.b.n
Homie
Homie

Numri i postimeve : 465
PIKE : 777
Popullariteti Popullariteti : 11
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi