Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Lenovo IdeaPad U8: Celular, Internet & TV

Shko poshtë

Lenovo IdeaPad U8: Celular, Internet & TV

Mesazh nga C.r.b.n prej Sat Sep 11, 2010 12:22 pm

Ashtu siç pritej, pajisja Lenovo IdeaPad U8 është lansuar gjatë Lojërave Olimpike në Pekin dhe përfundimisht janë paraqitur edhe performansat e saj zyrtare.Kjo pajisje MID (Mobile Internet Device) është e dedikuar vetëm për tregun aziatik, derisa është e pajisur me procesorin më të ri mobil Atom i cili funksionon në 800 MHz dhe ka memorie punuese prej një apo dy GB dhe diskun e memories prej 6 GB.

Ekrani me madhësi prej 4.8 inçësh, natyrisht, i ndjeshëm në prekje, menaxhohet me stylus (apo me thonj të gjatë), posedon dy kamera dhe qasje USB për lidhje të komponentëve shtesë - siç mund të jetë TV tunner.

Teknologjia wireless (pa tela) e punuar në pajisje përbëhet nga GPS, EDGE, Bluetooth, Wi-Fi derisa mbështetja për WiMAX e 3G ende mbetet fshehtësi.

Lenovo fillon me shitjen e IdeaPad U8 në fillim të muajit tetor me çmim tani për tani të panjohur, por i cili nuk do të duhej të kishte shumë dallim nga një smartphone mesatar në tregun lindor.
avatar
C.r.b.n
Homie
Homie

Numri i postimeve : 465
PIKE : 777
Popullariteti Popullariteti : 11
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi