Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Se shpejti ne treg celulari i ri me kamer 8 megapixel

Shko poshtë

Se shpejti ne treg celulari i ri me kamer 8 megapixel

Mesazh nga C.r.b.n prej Sat Sep 11, 2010 12:23 pm

Javën e ardhshme nga prodhuesi Samung na vjen celulari i cili do të mund të paralajmëronte fundin e epokës së fotoaparateve digjitale. Samsung i8510 është celulari i parë me kamerë prej 8 megapikselash, derisa kualiteti i tij mund të matet me kualitetin e fotografisë të cilitdo fotoaparati digjital.

Prodhuesi vlerëson se ky telefon dhe të ngjashmit me të nga kompanitë tjera konkurrente do të mund të përjashtonin nga loja kamerat digjitale.

Problemi i vetëm që mbetet është ai i madhësisë dhe thjesht fizikisht nuk mund të vendosen objektivat e mëdhenj dhe kjo është pika ku kamera tradicionale/fotoaparati gjithmonë do të jetë në përparësi.

Derisa ky produkt përgatitet për dalje në treg, në Sony Ericsson veçmë po përgatiten për versionin e vet të njëjtit, merr vesh Daily Mail.

Në Samsung i8510 do të gjeni HSDPA, GPS, WiFi, FM radio, madje edhe 16 GB hapësirë për mbushje, që mund të shtohet edhe më tej me anë mikro kartelave.
avatar
C.r.b.n
Homie
Homie

Numri i postimeve : 465
PIKE : 777
Popullariteti Popullariteti : 11
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi