Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Celulari i pare me projektor te integruar

Shko poshtë

Celulari i pare me projektor te integruar

Mesazh nga C.r.b.n prej Sat Sep 11, 2010 12:25 pm


Ja, ndodhi edhe kjo: celulari i parë me projektor të integruar është paraqitur në treg. Dëm që vetëm bëhet fjalë për pajisjen që pakkush do ta blej në të vërtetë.Produkti i kompanisë kineze Epoq ka specifika bukur të dobëta: pos projektorit i cili në sipërfaqe të rrafshët mund të paraqes fotografi me diagonale prej 30 inçësh, në të gjendet edhe ekrani i ndjeshëm në prekje dhe dalja video. Mirëpo, kamera e integruar ka rezolucion prej gjithsejtë 1.3 megapiksela, derisa prej lidhjeve për bartje të dhënave në të gjendet vetëm GPRS.

Megjithatë, ajo që shumicën do t’i zmbraps nga blerja, pos faktit që pajisja mund të blihet vetëm në Kinë, është edhe se Epoq EGP-PP01 është kopje e pastër e iPhone, me pamje pothuajse identike.

Pa marrë parasysh këtë, është mirë të shohim se është e mundur të kemi projektor të vërtetë në një pajisje aq të vogël siç është celulari. Ndoshta edhe kjo do të bëhet pjesë e pajisjeve standarde të celularëve të cilët tanimë janë përplot me gjëra tjera.
avatar
C.r.b.n
Homie
Homie

Numri i postimeve : 465
PIKE : 777
Popullariteti Popullariteti : 11
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi