Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Samsung e Yahoo, se shpejti interneti nepermes televizionit

Shko poshtë

Samsung e Yahoo, se shpejti interneti nepermes televizionit

Mesazh nga C.r.b.n prej Sat Sep 11, 2010 12:26 pm

Kompanitë Samsung e Yahoo kanë bashkuar forcat dhe kanë mundësuar që interneti të zhvendoset nga kompjuteri drejt e në kanalin televiziv, kanë njoftuar mediat e huaja.

Samsung nga Koreja e Jugut në panairin industrial IFA, i cili mbahet prej sot e deri më 3 shtator në Berlin, do të njoftojë për bashkëpunimin me makinën e kërkimit të internetit Yahoo në sigurimin e shërbimit të ri të qasjes së internetit nëpërmes televizionit.

Ky shërbim do të quhet “Widget Channel” dhe do tu mundësojë adhuruesve të programeve televizive të përdorin më pak aplikacione të internetit me qëllim të përmirësimit të shikimit të rëndomtë të televizionit.

Shikuesit do të kanë mundësi të shohin lajme, informacione financiare dhe parashikime të motit me anë të dirigjuesit të televizionit.
avatar
C.r.b.n
Homie
Homie

Numri i postimeve : 465
PIKE : 777
Popullariteti Popullariteti : 11
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi