Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Telefoni me i deshiruar i vitit del ne shitje

Shko poshtë

Telefoni me i deshiruar i vitit del ne shitje

Mesazh nga C.r.b.n prej Sat Sep 11, 2010 12:30 pm

Xperia X1 aktualisht është celulari që është duke pritur me më së shumti padurim që të paraqitet në treg. Jemi duke e pritur për më shumë se gjysmë viti, derisa kompania Sony Ericsson më në fund ka bërë publike datën e daljes së këtij telefoni në shitje.

XPERIA X1 është celular i dizajnit specifik me mekanizëm rrëshqitës. Ka ekran 3-inçësh VGA dhe tastierë të plotë QWERTY. Me sistemin e integruar Windows Mobile, telefoni do tu ofrojë opsione të shumta.

Ballina e telefonit përbëhet prej nëntë paneleve të cilat mund t’i konfiguroni sipas dëshirës, dhe përmes tyre t’iu qaseni aplikacioneve tuaja.

Telefon ofron disa mënyra të navigimit. Atë mund ta udhëhiqni me prekje, me ndihmën e tastierës QWERTY, tastit navigues apo joystickut navigues.

X1 ka memorie të brendshme prej 400 MB e cila mund të zgjerohet me anë të kartelës microSD. Atë mund ta përdorni për shfletim të internetit, dëgjim të muzikës, organizim dhe zbavitje.

Me 30 shtator ai do të gjendet në shitje në Britani të Madhe, Gjermani dhe Suedi. Në tregjet tjera ky celular do të mund të blihet vetëm në tremujorin e katërt të këtij viti.

Burimi: Telegrafi
avatar
C.r.b.n
Homie
Homie

Numri i postimeve : 465
PIKE : 777
Popullariteti Popullariteti : 11
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Telefoni me i deshiruar i vitit del ne shitje

Mesazh nga C.r.b.n prej Sat Sep 11, 2010 12:30 pm

avatar
C.r.b.n
Homie
Homie

Numri i postimeve : 465
PIKE : 777
Popullariteti Popullariteti : 11
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi