Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Maria dhe tre burrat

Shko poshtë

Maria dhe tre burrat

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 12:13 pm

Na ishte nje here nje grua shume e bukur qe quhej Maria, po sa here qe shkonte ne pune e ngacmonin njerzit dhe ishin tre persona qe e ngacmonin me shume se te tjeret por keto nuk e njihnin njeri tjetrin nje ketu e nja atje. E shqetsonin cdo dite ato sa Maria vendosi ti tregoj burrit te saj. Mire i tha burri thuaju atyre te vine ne shtepi dhe caktoju takim cdo 10 minuta me njeri tjetrin. Del Maria diten tjeter per ne pune dhe del i pari... he Maria a do me japesh gje .. po i thote Maria...hajde ne shtepi ne ora 6merr edhe noj lek me vete. Vazhdon rrugen Maria del i dyti .. he Maria a do me japesh gje sot.. po i thote ajo ...hajde ne shpi ne ora 6 e 10 merr edhe lek me vete..iken edhe ky i gezuar. Pak me vone del dhe i treti ...he Maria a do me japesh gje sot.. po hajde ne shpi ne ora 6 e 20 por merr edhe noj lek me vete.
Mbaron pune Maria dhe kthehet ne darke ne shpi dhe vjen ora 6 erdhi i pari sa fillojne te heqin rrobat bie dera ..burri thote Maria fshihu.. u fut ne dollap ky dhe vjen i dytine 6 e 10.. sa behen gati .. bie dera ..burri fshihu dhe futet edhe ky ne dollap. Vjen i terti ne 6 e 20 sa behen gati bie dera.. burri i thote ketij fshihu.. fshihet dhe ky ne dollap. Tani erdhi burri me te vertet, ku jane i thote Maries ne dollap dhe shkon te dollapi, del i pari 100 mije lek se te vrava i thote burri i Maries ja jep ky 100 mije leke dhe e le te iki, del i dyti po ashtu i merr 100 mije leke, del i treti ky tha skam 100 mije leke une do te vras po nxirri 100 mije leke i thote burri i Maries, por ky nuk kishte me te vertet.
Burri i Maries mori nje brisk rroje dhe i thote kthehu mbrapa.. dhe i shkruajti ne bythe 100+100=200 dhe e la te ikte. Dhe vazhduan jeten normale Maria me burrin se ato tipat spo e ngacmonin me.
Nje dite qelloj qe te tre ata ishin bashke dhe kalon Maria rriges e veshur shume bukur me rroba te reja dhe bejne kete bisede:
I pari: sa bukur qenka veshur Maria
I dyti: me parat e tua e te mija
I treti: llogaria ne bythet e mija
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi