Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Filma dhe seriale pa pagese ne IMDb

Shko poshtë

Filma dhe seriale pa pagese ne IMDb

Mesazh nga Linddt prej Sun Sep 12, 2010 5:51 pm

Kompania gjigante e internetit Amazon ka vendosur që në faqen e internetit IMDb.com tu ofrojë shfrytëzuesve të vet shikimin e filmave dhe serialeve pa pagesë, e disa prej tyre edhe para emetimit të tyre zyrtar.

Qëkur është paraqitur në vitin 1990, faqja imdb.com (Internet Movie Data Base) është bërë baza më e madhe e të dhënave të botës së filmit dhe televizionit. Pothuajse se nuk ka film, serial, aktor edhe ndonjë të dhënë tjetër i cili nuk është kategorizuar në këtë bazë të madhe. Tani IMDb.com po shkon një hap më larg dhe shfrytëzuesve të vet në faqet e saj u ofron shikim pa pagesë të filmave dhe serialeve.

Fillimisht Amazon, e cila që prej vitit 1998 është bërë pronare e kësaj hapësire të uebit, shfrytëzuesve u ofron afron 6.000 tituj, mirëpo nga kompania lajmërojnë se shifra e filmave dhe serialeve në dispozicion do të rritet.

Xhirimet e paraqitura nuk do të mund të shihen drejtpërdrejt në faqen e internetit imdb.com, mirëpo shfrytëzuesit do të ridrejtohen në uebin zyrtar të kompanisë Amazon.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi