Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

T-Mobile paralajmeron celularin Android

Shko poshtë

T-Mobile paralajmeron celularin Android

Mesazh nga Linddt prej Sun Sep 12, 2010 5:52 pm


T-Mobile ka filluar t’iu dërgojë ftesat gazetarëve britanikë për paraqitjen e telefonit të parë celular – Android.

Pamja e pjesshme e telefonit celular është e bazuar në sistemin operativ Android, të cilin vizitorët kanë mundur ta shohin në ngjarjen Google Developers Day, javën e kaluar në Londër.

Mike Jennings nga Google ka demonstruar sistemin operativ dhe aplikacionet në pajisjen ekzistuese me emër të fshehur. PC World pohon se kjo është pikërisht pajisja e T-Mobile e cila do t’iu paraqitet gazetarëve dhe publikut javën e ardhshme.

Celulari përngjanë me HTC Dream, që në fakt nuk çudit aspak pasi pajisjet smartphone të T-Mobile, MDA e Vario, i prodhon HTC, prandaj është logjike që nga prodhuesi i njëjtë të jetë porositur edhe platforma harduerike e T-Mobile Android.

Specifikat e telefonit ende nuk janë të njohura dhe për këtë do të na duhet të durojmë deri javën e ardhshme, por ajo që dihet është se shitja e tij do të filloj në tetor dhe se pritet prodhimi në mes të 500.000 e 700.000 njësive.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi