Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Laptop i persosur per profesioniste nga Dell

Shko poshtë

Laptop i persosur per profesioniste nga Dell

Mesazh nga Linddt prej Sun Sep 12, 2010 5:53 pm

Dell edhe një herë ka vendosur të lëviz kufijtë e asaj që e quajmë “laptop” dhe të paraqes një shumë të fuqishëm, por jo edhe aq lehtë për tu bartur.

Edhe pse ende nuk ka emër konkret, laptopi i ri nga Dell do të kategorizohet në serinë Precision e në treg do të paraqitet gjatë muajve të ardhshëm.

Pos ekranit 17-inçësh, fatlumët të cilët do ta kanë në posedim do të marrin edhe 1 TB hapësirë në disa disqe RAID, procesor katër-bërthamash dhe hiq më pak se 16 GB të memories punuese, prej të cilëve një gigabajt do të shkoj për grafikë.

Pajisja do të ketë edhe dalje video të mjaftueshme për lidhjen e dy ekraneve të jashtëm prej 30 inçësh, dhe kështu ata të cilët nuk janë mësuar të punojnë në monitor të vogël, nuk do të kanë aspak problem.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi