Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Google lancon celularin e vet gPhone

Shko poshtë

Google lancon celularin e vet gPhone

Mesazh nga Linddt prej Sun Sep 12, 2010 5:53 pm


Makina më e madhe e kërkimit në botë, Google, sot në New York ka lansuar telefonin e vet celular gPhone.

Bëhet fjalë për telefonin i cili do të funksionojë me sistemin operativ të kodit të hapur -Android.

Celularin e Googlet që nga mesi i muajit tetor do ta paraqes në shitje T-Mobile, filiali amerikan i operatorit telekomunikues gjerman Deutsche Telekom.

gPhone është punuar në teknologjinë e gjeneratës së tretë (3G), përmban sistem për pozicionim global GPS, lidhje wireless EDGE, Bluetooth e Wi-Fi, si dhe një varg të gjerë të funksioneve multimediale.

gPhone do të duhej që në tregun amerikan të kushtojë 199 dollarë, derisa në atë evropian rreth 200 euro me parapagim dyvjeçar, që vlen po ashtu edhe për tregun e SHBA-ve.

Ky smartphone (një kombinim i telefonit celular dhe kompjuterit të xhepit), para së gjithash, do të mundësojë qasje në shërbimet e njohura të Googlet, siç janë Search, Gmail, Calendar, Picasa, Bloger, Maps apo qasje në shërbimin për video YouTube, por edhe një numër tjetër të madh të aplikacioneve të cilat do t’i zhvillojë Google apo ndonjë kompani tjetër.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi