Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Karta Memorie “Compact” me kapacitet prej 100 GB

Shko poshtë

Karta Memorie “Compact” me kapacitet prej 100 GB

Mesazh nga Linddt prej Sun Sep 12, 2010 5:53 pm


Rezolucionet maksimale të fotoaparateve digjitale po rriten çdo ditë e si rrjedhojë edhe nevoja për mediumet më të shpejta dhe më të mira për ruajtje të materialeve, mirëpo 100 GB hapësirë në një kartelë mund të tingëllojë edhe pak si tepër.

Pretec është bërë rekorder në lidhje me këtë, i ka lënë anash kartelat e veta me kapacitet prej 64 Gb dhe ka prodhuar rekorderin prej 100 GB me shpejtësi prej 233x. Edhe pse është me kapacitetin më të madh, kjo kartelë megjithatë nuk është edhe më e shpejta.

Kompania Pretec në ofertë ka edhe kartelat prej 32 e 59 GB shpejtësitë e të cilave janë 333x që do të thotë regjistrim prej 50 MB/s. Kartelat ultra të shpejta 32 e 64 GB tanimë janë në treg me çmime prej 630 e 400 dollarësh.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi