Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Cipat DirectX 11 vijne ne vitin 2009

Shko poshtë

Cipat DirectX 11 vijne ne vitin 2009

Mesazh nga Linddt prej Sun Sep 12, 2010 6:01 pm

ATI, njësia e AMD-së e cila merret me grafikë ka paralajmëruar planet e saj për vitin e ardhshëm në panairin Ceatec në mes të cilave janë edhe çipat DirectX 11 si dhe procesi prodhues 40-nanometërsh.

Me kalimin në prodhimin 40-nanometërsh ATI ka për qëllim që edhe më shumë të popullarizojë memorien GDDR5 me kartelat e saj grafike, e me prodhimin e çipave grafik DirectX 11 do të arrij kompatibilitetin me OpenCL.

DirectX 11 do të bashkëpunojë me Windows 7 e radhës, derisa për të ardhmen e largët AMD paralajmëron ekranet 3D me teknologjinë multitouch sipas Microsoft Surface dhe televizorë me rezolucion maksimal prej 1920 x 1080 pikselash.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi