Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Vetëvritet aktori Llazi Serbo

Shko poshtë

Vetëvritet aktori Llazi Serbo

Mesazh nga Linddt prej Mon Sep 13, 2010 7:23 pmAktori i njohur i kinematografisë shqiptare Llazi Serbo, ndërroi jetë paraditen e sotme.

Ai u gjet nga një koleg në banesën e tij ku jetonte i vetëm. Policia beri te ditur se vdekja ka ndodhur për shkak të vetëvrasjes me një armë gjahu që aktori mbante në banesën e tij.

Llazi Serbo ishte 62 vjec dhe prej disa kohësh vuante nga depresioni.

Vitin e kaluar ai u vlerësua me cmimin nderi i Qarkut të Korcës, ndërsa me herët kishte marrë edhe titullin “Artist i merituar”. Llazi Serbo e ka nisur karrierën e tij artistike me dramën “Njolla te Murme”, ndërkohë qe do te arrinte ne 100 numuri i roleve te ketij artisti te madh, në skenë dhe në ekran.

Ai njihet per rolin e spikatur te komandantit gjerman ne filmin “Nusja dhe Shtetrrethimi” ne vitin 1978, gjithashtu edhe per rolin e Dalanit te “Yjet e neteve te gjata” ne vitin 1972 apo roli i Kreshnik Martinit ne filmin “Operacioni i zjarrit” ne vitin 1973. Nder filmat me te spikatur ne jeten e tij artistike jane edhe “Kush vdes ne kembe” ne vitin 1985 dhe “Asgje nuk harrohet” ne vitin 1986./tch/
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi