Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Depp aktori më i paguar në Hollywood

Shko poshtë

Depp aktori më i paguar në Hollywood

Mesazh nga Linddt prej Mon Sep 13, 2010 7:25 pmJohnny Depp është cilësuar si aktori më i paguar në Hollywood. Sipas “Forbes”, është paguar me 50 milionë paundë për rolin e Mad Hatter në filmin e Tim Burton, “Alice in Wonderland” (Liza në botën e çudirave).

Ai së fundmi ka deklaruar gjithashtu se ka fituar 15 milionë paundë për të qenë në krahë të Angelina Jolie në filmin “The Tourist”.

Fitimet janë llogaritur nga të dhënat e marra me agjentët, menaxherët, producentët dhe avokatët e aktorëve për të zbuluar pagesën e tyre.

Renditja e 10 aktorëve më të paguar:

1. Johnny Depp – 50 milionë paundë
2. Ben Stiller – 38 milionë paundë
3. Tom Hanks – 30 milionë paundë
4. Adam Sandler – 26.6 milionë paundë
5. Leonardo Di Caprio – 18.6 milionë paundë
6. Daniel Radcliffe – 16.6 milionë paundë
7. Robert Downey Jr – 14.6 milionë paundë
8. Tom Cruise – 14.6 milionë paundë
9. Brad Pitt – 13.3 milionë paundë
10. George Clooney – 12.6 milionë paundë
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi