Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Apple e gatshme per zbulimin e MacBook-eve te rinj

Shko poshtë

Apple e gatshme per zbulimin e MacBook-eve te rinj

Mesazh nga Linddt prej Mon Sep 13, 2010 7:44 pm

Deri para pak kohe, krejt ka qenë e rrethuar me thashetheme mirëpo Apple ka konfirmuar paraqitjen e laptopëve të ri të serisë MacBook e MacBook Pro që do të mbahet nesër, më 14 tetor.

Të martën do të zbulohen shumë fshehtësi të cilat ndërlidhen me procesin prodhues të ashtuquajtur “Brick” për të cilin lavdërohet kompania Apple. Bëhet fjalë për prodhimin e shtëpizave për laptopë nga “tullat” e aluminit të cilat formësohen me laser që të krijohen shtëpiza sa më të lehta, të forta dhe kompakte për MacBook-ët bashkëkohor.

Një nga risitë e rralla të cilat kanë rrjedhur në publik nga agjencia Cupertino është çmimi i këtyre laptopëve të cilët do të janë prej 800 deri në 3.100 dollarë amerikanë. Me këto çmime Apple tenton t’i përshtatet krizës financiare botërore dhe të krijojë një ‘klasë të mesme’ të laptopëve ende të shtrenjtë të Applet.

Ekzistojnë edhe një varg informatash, mirëpo ju këshillojmë që të prisni deri nesër kur do të zbulohet çdo gjë në lidhje me ta.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi