Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Konfirmohet emri i Windows-it te ri

Shko poshtë

Konfirmohet emri i Windows-it te ri

Mesazh nga Linddt prej Mon Sep 13, 2010 7:45 pm

Gjiganti softuerik amerikan Microsoft, i cili kohë më parë ka paralajmëruar se do të lansojë versionin “para eksperimental” të sistemit të tij operativ të radhës “Windows 7″, për të cilën deri më tani ky ka qenë vetëm emër punues, sot ka njoftuar se pikërisht ky do të jetë edhe emri përfundimtar i sistemit të ri operativ.

Microsoft në blogun e vet zyrtar ka njoftuar se do të mbaj emrin “Windows 7″ dhe se me këtë emër do të del në shitje ky sistem operativ në fund të vitit 2009 apo në fillim të vitit 2010.

Drejtori i Microsoftit për zhvillim të produkteve Mike Nash ka shkruar në blogun zyrtar se: “Shumë thjesht, ky është botimi i shtatë i Windowsit, prandaj do të mbetet ‘Windows 7′, ka kuptim”.

Versioni i parë “para eksperimental” e Windowsit të ri do të bëhet publik në konferencën informatike PDC (Professional Developers Conference). Takimi do të mbahet prej 23 deri më 30 tetor në Los Angeles.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Konfirmohet emri i Windows-it te ri

Mesazh nga <<<Mēľāqĵāāā>>> prej Tue Sep 14, 2010 10:13 am

flm per kete njoftime Razz
avatar
<<<Mēľāqĵāāā>>>
Homie
Homie

Numri i postimeve : 310
PIKE : 379
Popullariteti Popullariteti : 9
Data e regjistrimit : 03/08/2010
Mosha : 25
Vendbanimi : и'вυzzє t'Kosovess-IstoG

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi