Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Apple paraqet zyrtarisht laptopet e ri MacBook Pro

Shko poshtë

Apple paraqet zyrtarisht laptopet e ri MacBook Pro

Mesazh nga Linddt prej Mon Sep 13, 2010 7:45 pm


Rreth secilës paraqitje të produkteve të reja nga kompania Apple çohet pluhur i madh, mirëpo kjo nuk nënkupton se Apple në të vërtetë do të shfaq diçka spektakolare. Kjo nuk ka ndodhur as kësaj radhe, kur janë paraqitur laptopët e rinj MacBook Pro.

Shkurtimisht, ajo që Apple ka treguar të martën në mbrëmje është një kozmetikë e lehtë e serisë ekzistuese të MacBook Pro dhe asgjë më tepër. Është e vërtetë se, MacBook Pro i ri me diagonale të ekranit prej 15.4 inçësh tani ka kornizë të zezë rreth ekranit, TouchPad i ri nuk ka buton shtesë, por i tëri funksionon si një buton i madh dhe shtëpizë alumini e përpunuar nga një pjesë e vetme e aluminit.

Pro është i trashë gjithsej 2.41 centimetra, i rëndë 2.49 kilogramë, që është diç më shumë nga seria e kaluar.

Sa i përket brendësisë, në të gjendet kartela e re grafike 9600M GT nga NVIDIA, e cila ende është më e fuqishmja që mund të blihet në treg, derisa gjërat tjera janë pak a shumë standarde dhe shumë të ngjashme me versionet e mëhershme: procesor nga Intel Core 2 Duo i cili punon me takt 2.4 GHz apo 2.6 GHz, dy apo katër GB DDR3 RAM memorie dhe kartelë grafike shtesë e integruar në pllakën amë të laptopit.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi