Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

E forte kjo me breshken.....

Shko poshtë

E forte kjo me breshken.....

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 12:16 pm

Kafshet e pyllit vendosen te benin nje feste me rastin e ardhjes se pranveres. Edhe ndane detyrat midis njeri- tjetrit.
Breshkes i ra te bente pazarin, te blinte gjerat qe duheshin per festen. Te tjeret do prisnin deri sa te kthehej ajo pastaj qe te fillonin me gjerat e tjera.
Kalo nje ore dy ore, tre ore e breshka nuk dukej gjekundi. Kafshet e pyllit filluan te nevrikoseshin, "ku mbeti mor Zot breshka, aman qe nuk e beri njehere nje pune tamam, c´na u desh neve qe derguan ate ngatharaqe", etj.
Papritur u hap dera ngadale dhe breshka futi koken brenda:
" A do pushoni ju me te sharat se nuk iki fare!..
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi