Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Televizori i pare me Blu-ray te integruar

Shko poshtë

Televizori i pare me Blu-ray te integruar

Mesazh nga Linddt prej Wed Sep 15, 2010 5:10 pm

Seria e re e Sharp e LCD HD televizorëve e emëruar Aquos DX do të jetë e para e cila do të ketë të integruar player-in Blu-ray.

Edhe pse rrallë kush prej nesh e ndjen se Blu-ray është bërë standard për riprodhimin e video materialeve, kjo në botë megjithatë ka ndodhur. Si dëshmi për këtë janë edhe televizorët e ri LCD nga kompania Sharp - Aquos DX, të cilët në masë të madhe kanë Blu-ray player të integruar në të.

Në këtë seri do të gjenden pajisjet me diagonale të ekranit prej 26, 32, 37, 42, 46 e 52 inçësh, derisa të gjithë do të kanë i HDTV tuner si dhe zmadhues nën ekran, mirëpo vetëm modelet prej 37 inçësh e lartë do të kanë rezolucion të plotë HD (high definition), gjersa dy modelet më të dobëta do të kanë rezolucion HD ready prej 1.366 x 768 pikselash. E mos të harrojmë se, në stilin tanimë standard të kompanisë Sharp, që të gjithë janë jashtëzakonisht të hollë.

Çmimet do të dallojnë nga 1.963 për modelin më të lirë deri në 4.909 dollarë për atë më të madhin.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi