Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Google rrit fitimin me 26 perqind

Shko poshtë

Google rrit fitimin me 26 perqind

Mesazh nga Linddt prej Wed Sep 15, 2010 5:12 pm

Edhe pse ekonomia është në rënie, Google ka realizuar profit tremujor mbi të gjitha pritjet e analistëve.

Është e qartë se reklamimi në internet nuk pushon gjë që ka rritur përftimin e kompanisë Google në tremujorin e tretë për 26 për qind, respektivisht, 1.35 miliardë dollarë. Gjatë periudhës së njëjtë të vitit të kaluar Google kishte realizuar profit prej 1.07 miliardë dollarë profit.

Shitja e përgjithshme është rritur në 4.04 miliardë dollarë, derisa fitimet janë rritur në 5.54 miliardë dollarë. Google ka forcuar vendin e vet të parë në tregun e kërkimeve të internetit dhe me këtë ka “mposhtur” dy tjerat - Yahoo e Microsoft.

Gjatë të gjitha kërkimeve të internetit online Google është përdorë në madje 63 për qind të kërkimeve në SHBA. Dominimi i Googlet në treg i ka mundësuar rritjen e çmimit për hapësirën reklamuese i cili, gjoja, do të jetë edhe më i lartë pas miratimit të qeverisë për lidhjen në mes të kompanive Google me atë Yahoo.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi