Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Karte grafike qe pershpejton Photoshopin

Shko poshtë

Karte grafike qe pershpejton Photoshopin

Mesazh nga Linddt prej Wed Sep 15, 2010 5:13 pm


Nvidia ka dizajnuar karten grafike e cila përshpejton punën me paketën e Adobe të programeve Creative Suite 4. Theksi është vendosur në aplikacionet Photoshop e Premiere Pro.

Premiere Pro me shfrytëzimin e kartes grafike Quadro CX do të përshpejtojë një prej operacioneve që kërkojnë më së shumti, kodimin e videove me codec-un H.264. Pos kodimit të përshpejtuar, Quadro CX përshpejton edhe përdorimin e efekteve siç janë dithering (ngurrimi), transparenca dhe shfytyrimi i fotografive.

Rrotullimi, rritja dhe ndryshimi i shkronjave të mëdha do të duhej të ishin dukshëm më të shpejta me kartelën Quadro CX. Nvidia ofron edhe përshpejtimin e procesit të grumbullimit të përmbajtjeve 2D e 3D, si dhe përshpejtimin e shumicës së pajisjeve që kërkojnë shumë nga procesori për programin më të njohur në botë për përpunimin e fotografive.

Vet karta grafike është e bazuar në produktin GeForce 260 GT, por ka dyfish më shumë memorie, dhe si rrjedhojë do të kushtojë shumë më tepër sesa kartat e rëndomta për përshpejtimin e lojërave – çmimi do të duhej të sillej rreth 2.000 dollarë amerikanë.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi