Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Motorola pergatit celularin e vet me Android

Shko poshtë

Motorola pergatit celularin e vet me Android

Mesazh nga Linddt prej Wed Sep 15, 2010 5:13 pm

Në tentim për të shpëtuar prodhimin e telefonave të tij celularë, Motorola është duke përgatitur pajisjen e cila do të jetë e përshtatur për tu lidhur me rrjete të ndryshme shoqërore siç janë Facebook e MySpace, derisa si sistem operativ do të përdorë atë Android nga Google.

Bota ende është duke pritur të shoh dhe të provojë celularin e parë me Android i cili do të duhej të fillonte të shitet këtë javë nga T-Mobile G1. Mirëpo ‘imtësia’ sikur ajo që përdoruesit kurrë se kanë parë Androidin, nuk e ka ndaluar që aktualisht të jetë më sistemi më i eksponuar operativ për celularë në media. Padyshim që këtë dëshiron ta shfrytëzojë edhe Motorola duke paralajmëruar përpunimin e pajisjes së vet të bazuar pikërisht në Android.

Pajisja deri më tani e paemëruar të cilën Motorola e paralajmëron do të duhej të përfundohej kah mesi i vitit të ardhshëm, por qysh tani dihet se do të jetë një celular me ekran të madh të ndjeshëm në prekje sistemi operativ dhe ergonomia e të cilit do të përshtatet veçanërisht për faqet e internetit siç janë Facebook e MySpace.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi