Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Viti 2008 rekord per AMG-ne e Mercedesit

Shko poshtë

Viti 2008 rekord per AMG-ne e Mercedesit

Mesazh nga Linddt prej Wed Sep 15, 2010 5:15 pm

Edhe pse shumica e prodhuesve të automjeteve janë goditur nga kriza financiare në botë dhe po përballen me rezultate çdo ditë e më të dobëta të shitjes, për disa prodhues në sektorë të caktuar problemet nuk ekzistojnë, në fakt – po ju ecën më mirë se kurrë më parë.

Në mesin e këtyre prodhuesve bie edhe njësia e AMG-së nga Mercedes e cila është lavdëruar për vitin 2008 si rekord.

Kompania nga Affalterbach planifikon që deri në fund të vitit të shes sasinë e njëjtë të automjeteve si në vitin 2007, diç më shumë se 20.000 njësi, mirëpo duke pasur parasysh profitin e shtuar, fitimi do të duhej të ishte më i madh se kurrë.

Seria e fundit brutale e AMG-së, SL65 AMG Black Series, nuk do të ndikoj në shitje duke marrë parasysh se fillimi i shitjes është paralajmëruar për muajin nëntor, mirëpo në AMG besojnë se ky superautomjet do të shtojë seksipilitetin e të gjitha modeleve të tyre, përfshirë edhe atë më të popullarizuar C63 AMG.

Avancimi i AMG-së ka filluar në vitin 1999. Kompania ka shitur 5.000 automjete në vit, që shitja në vitin 2003 të rritet në 20.000 njësi automjetesh në vit.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi