Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Del ne treg celulari i ri Samsung Epix

Shko poshtë

Del ne treg celulari i ri Samsung Epix

Mesazh nga Linddt prej Wed Sep 15, 2010 5:16 pm


Epix nga ana e jashtme duket pothuajse identik me modelin BlackJack II i cili po ashtu është nga kompania Samsung, por shtëpiza e njëjtë fsheh risi të mëdha. Shitja tani për tani ka filluar vetëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por shpresojmë që shumë shpejt të arrijë edhe në Evropë.

Risia në Samsung Epix është ekrani i ndjeshëm në prekje. Diagonalja e ekranit është 2.5 inç, që lehtëson prekjen në vendet e dëshiruara, derisa Samsung për ata më gishta më të mëdhenj ka shtuar edhe lapsin stylus. Shtojcë për ekranin e ndjeshëm në prekje është edhe miu optik, me të cilin ky celular shndërrohet në një kompjuter të vërtetë të vogël – së paku për mundësitë e futjes së dhënave. Nuk guxojmë të harrojmë se ky telefon ka tastierë të plotë QWERTY.

Miu optik është vendosur në mes të tasteve Start e OK, mu në mesin e telefonit, derisa ai funksionon në atë mënyrë që mbi sensor kalohet me gisht, që pajisjen e kthen në lëvizje të kursorit në ekran. Parimi i punës është shumë i ngjashëm me atë të trackpoint-it në laptopë.

Sistemi operativ i këtij celulari është Windows Mobile 6.1 Professional Edition. Pajisja është përgatitur për rrjetet GSM dhe ofron lidhje të mira shtesë si HSDPA, WiFi e Bluetooth si dhe pranuesin A-GPS.

Telefonin tani për tani e shet vetëm rrjeti celular amerikan AT&T, e shpresojmë që shumë shpejt do të fillojë shitjen në mbarë botën.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi