Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Fillon shitja e celularit nga Google

Shko poshtë

Fillon shitja e celularit nga Google

Mesazh nga Linddt prej Wed Sep 15, 2010 5:18 pm

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka filluar shitja e celularit të parë nga kompania Google – G1. Ai do të duhej të konkurronte me pajisjen e njohur botërisht të kompanisë Apple - iPhone. Përkundër promovimit të dobët të celularit, blerësit me interesim e kanë pritur fillimin e shitjes.

Celulari është prodhuar në bashkëpunim me prodhuesit jugkorean, e në të është integruar sistemi operativ i Googlet, Android. Falë tij, celulari kthehet në një kompjuter miniatural.

Ekspertët e G1 e paralajmërojnë si celular i cili do të mund të shkatërronte atë iPhone nga Apple. Blerësit megjithatë pranojnë se hiti i sotëm qysh nesër do të mund të ishte një copë e vjetër e plastikës. Përkundër kësaj interesimi mbetet shumë i madh.

Operatorët amerikanë të rrjeteve mobile do ta ofrojnë celularin me çmim prej 180 dollarësh dhe me marrëveshje parapagimi. Derisa në tregun tonë evropian ky celular do të duhej të arrinte në fillim të vitit të ardhshëm.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi